دین شناسی

بعثت رسول الله (صلی الله علیه وآلوسلم )
نویسنده : سیدمحسن فروغی - ساعت ۱٢:۳٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٤/۳٠
 

بسم الله الرحمن الرحیم

در روز ٢٧ ماه رجب ، سه حرکت آغاز شد

حرکت اول: بعد از ابلاغ رسالت از غار حرا ء آغاز شد  واین حرکت سرآغاز اسلام بود وهمراه با زجرها وسختیها اعم از هجرت ومحاصره وتبعید وجنگ ... بود.

 اما برکاتی را برای امت در برداشت که مهمترین آن نجات مردم از جهالت ورسیدن به درجات عالی وکمالات نفسانی و...بود.

حرکت دوم : خارج شدن حضرت سیدالشهداء (علیه السلام )واهل بیت ویارانش ، در شام همین روز٢٧ رجب از مدینه به طرف مکه وسپس کربلاء  . واین حرکت هم برای نجات اسلام واحیاء دین بود ،که بابه شهادت رسیدن حضرت سید الشهداء (علیه السلام )ویاران با وفایش واسارت اهل بیتش خاصه امام سجاد  (علیه السلام ) وزینب کبری (سلام الله علیها) دین زنده شد ومردم از گمراهی نجات پیدا کردند.

حرکت سوم : در این روز ، روانۀ زندان شدن امام موسی کاظم(علیه السلام)به زندان بصره توسط هارون الرشید(لعنة الله علیه)بود. واین اولین حرکتی بود که از طرف خلافای عباسی نسبت به ائمۀ هدی(علیهم السلام) صورت گرفت به این معنا که تا آن زمان ،هیچ یک از امامان را زندان نکرده بودند واولین جسارت در این نوع، از طرف هارون بود وبعد از آن خلفای عباسی (لعنةالله علیهم ) یکی پس از دیگری این راه را ادامه دادند واجازه ندادند تا مردم درکنار ائمۀ معصومین(علیهم السلام )از وجودشان بهرهمند شوند یا آنها را زندان ویا تبعید ویا محصور نمودند .